Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych

River Explorer ze złotym medalem INTARG 2019

River Explorer ze złotym medalem INTARG 2019

Uroczysta gala XII Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2019, która odbyła się 5 czerwca 2019 r. w Katowicach, przyniosła prawdziwy wysyp nagród dla wynalazków z UKW - zdobyły one łącznie 7 nagród i medali.

Zespół, którego członkiem jest dr Michał Habel oraz dr hab. Mieczysław Cieszko prof. nadzw., dr Piotr Kotlarz, dr Maciej Piechowiak, mgr Marcin Kempiński, mgr Piotr Żmudziński z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW zaprezentował prototyp Bezzałogowej pływającej platformy pozyskiwania danych hydromorfologicznych i zdobył złoty medal.

Gratulujemy!

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® to renomowane światowe targi - forum spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu oraz biznesu. Podczas INTARG® 2019 zaprezentowano wynalazki i innowacyjne rozwiązania z różnych branż i dziedzin oraz z wielu krajów świata, znajdujące zastosowanie w przemyśle, ochronie środowiska, medycynie, a także poprawiające bezpieczeństwo, jakość i higienę życia.

Misją Targów jest promocja oraz komercjalizacja wynalazków i innowacji, stworzenie platformy bezpośrednich kontaktów do współpracy i spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu, biznesu, finansów, itd., transfer technologii, jak również uzyskanie przez wystawców prestiżowych referencji w postaci nagród przyznawanych za prezentowane rozwiązania w ramach konkursu INTARG® 2019.

Program Targów obfitował w ciekawe wydarzenia: konferencje, prezentacje, spotkania biznesowe, konkursy, networking cocktail. W czasie Gali finałowej INTARG® 2019 wręczono nagrody konkursów INTARG®, LIDER INNOWACJI® oraz Młody Wynalazca 2019.