Naukowcy z Turcji i Indii z wizytą na Wydziale Nauk Geograficznych

W dniach 9-15 września pracownicy Wydziału przyjmowali gości z Uniwersytetu w Muğla w Turcji (Muğla Sıtkı Koçman University), tj.: prof. Cengiza Koça i Prof. Nedima Özdemira. Podczas spotkania w dniu 10 września rozmawiano m.in. na temat przyszłej współpracy naukowo-dydaktycznej w ramach programu ERASMUS+ i RID (Regionalnej Inicjatywy Doskonałości). Goście z Turcji przedstawili krótką prezentację na temat badań naukowych realizowanych na swoim uniwersytecie w Katedrze Hydrologii, Kriologii i Gospodarki Wodnej, natomiast dr hab. Michał Habel, prof. uczelni opowiedział o badaniach realizowanych przez poszczególne Katedry na Wydziale Nauk Geograficznych UKW. Obowiązkowym elementem wizyty było zwiedzanie siedziby naszego Wydziału oraz wycieczka po zabytkowym centrum Bydgoszczy, którą zorganizowała dr hab. Aleksandra Jezierska-Thöle, prof. uczelni z Katedra  Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki.

W dniach 2-18 września na Wydziale gościł dr Anirban Mukhopadhyay z Uniwersytetu w Chandigarze w Indiach. Wraz z pracownikami Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych rozmawiał o przyszłej współpracy badawczej. Jednym z tematów przewodnich wizyty była wspólna inicjatywa Dra Anirbana Mukhopadhyay i dra hab. Michała Habla, czyli zbiorowe opracowanie w formie książkowej realizowane na zlecenie renomowanego wydawnictwa Elsevier. Publikacja dotyczyć ma współczesnych badań nad nowymi technikami badawczymi w łagodzenia zagrożeń dla infrastruktury ujściowych odcinków rzek i wybrzeży mórz. Publikacja ta będzie zawierała m.in rozdziały poświęcone zagadnieniom: Geoinformatics to Enhance Understanding of Coastal Processes for Coastal Engineering Applications; Application of Geoinformatics in Coastal Hazards impact on Coastal critical; Application of Geoinformatics in Coastal Protection Structures  & Measures.